Liseli Gençler Koştu

Bu haber 298 kez okundu.
Sosyal Medyada Paylaş

Liseli Gençler Koştu

Sakarya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünce düzenlenen Okul Sporları Gençler A ve Gençler B Puanlı Atletizm İl Birinciliği sona erdi.

Atatürk Stadında düzenlenen yarışmalar 2 gün sürdü.  bay-bayan sporcular , 100 metre engelli, uzun atlama, cirit atma, yüksek atlama 110 metre engelli koşusu, sırıkla yüksek atlama, 300 metre engelli koşusu, 200 metre koşusu , 3 adım atlama, gülle atma , disk atma, 800 meter koşusu, 4x 100 metre koşusu, isveç bayrak yarışı gibi dallarda madalya almak için birbirleriyle yarıştılar.

Müsabakalar sonrasında başarılı olan sporculara ödüllerini Adapazarı İlçe Spor Müdürü Yavuz Salman , Okul Sporları İl Temsilcisi Mehmet Akova , Atletizm İl Temsilcisi Atakan Gündoğdu, Okul Müdür, İdareci, Beden Eğitimi , Öğretmen, Antrenör ve Hakemler takdim etti.

400 metre erkekler A grubunda Ayberk Yazıcı 1. (Atatürk And. Lisesi)  , Ömer Faruk Başaran 2.. (İMKB Sakarya MTAL), Tuğrul Cem Sayar 3. (Tansu Çiller MTAL), Berkant Yılmaz 4. (Güneşler And. Lisesi), 400 metre genç erkekler B grubunda  Muammer Adıgüzel 1. (Sakarya Spor Lisesi) , Gürkan Kekin 2. (Mithatpaşa And.Lisesi), Yusuf Koç 3.  (Tansu Çiller MTAL), Kutlu Bilge Kaan Öztürk 4. (Özel Mefkure TEMEL), oldu.

1500 metre erkekler A grubunda e Doğukan Talay 1. (Fikret İsmet A.And.Lisesi), Azad Yüce  2. (Fatih MTAL), Mustafa Varol 3. (T.Çiller MTAL), Ömer Kumbaşlı 4. (Mithatpaşa And. Lisesi), , 1500 metre erkekler B grubunda Mertcan Yıldız 1. (Sakarya Spor Lisesi), Osman Kızıl 2. (Tansu Çiller MTAL), Talha Kadir Baran 3. (Mithatpaşa And.Lisesi), Umutcan Çınar 4. (Atatürk And. Lisesi ) oldu. 1500 metre bayanlar A Grubunda Merve Aybüke Şen 1.( Atatürk And.Lisesi), Nurbüke Efe 2. (Kız Meslek Lisesi), Esra Yılkın 3. (Güneşler And. Lisesi), Melike Altıkataoğlu 4. (Tansu Çiller MTAL) oldu.

Genç erkekler B grubu uzun atlamada Ercan Kaya 1. (Sakarya Spor Lisesi), Bayram Halil Bakırtaş 2. (Mithatpaşa And.Lisesi), Alpay Gülerler  3. (Tansu Çiller MTAL) , Kerem Kurtuldu 4. (Özel Mefkure TEMEL ), 100 metre engelli bayanlar A grubunda Semanur Tarhan 1. (Güneşler And.Lisesi), Asli Keçeci 2. (Tansu Çiller MTAL), İrem Koçukoğlu 3. (Adp. Kız Meslek Lisesi), Eda Demiroğlu 4. (Hacı Zehra Akkoç Lisesi ) oldu.

110 metre engelli erkekler A grubunda Mustafa Varol 1. (Tansu Çiller MTAL),  Ömer Numanlar 2. (Fatih MTAL) , Hayrullah Kar 3. (Mithatpaşa And. Lisesi), Samet Kartal 4. (Güneşler And. Lisesi), 100 metre engelli bayanlar A grubunda Irmak Gültekin 1. (Serdivan And. Lisesi),  Sude Nur Değirmenci 2. (Atatürk And.Lisesi), Kübra Öztürk 3. (Tansu Çiller MTAL) , Eda Demiroğlu 4. (H.Zehra Akkoç L.), 100 metre engelli erkekler B grubunda Umut Uysal 1. (Sakarya Spor Lisesi),  Ömer Alperen Soydan 2. (Mithatpaşa And. Lisesi), Yusuf Koç 3. (Tansu Çiller MTAL), Mert Ünal 4. (İMKB Sakarya MTAL) oldu.

Genç erkekler A grubu gülle atmada Erdem Başak 1. (Tansu Çiller MTAL), Hasan Türkbey Çelikbilek 2. (Mithatpaşa And.Lisesi), Ali Reşat Albey  3. (Fatih MTAL), İlkay Bahar 4. (Ferizli Recepbey MTAL), genç erkekler B grubu yüksek atlamada Ahmet Cihan Yay 1. (Sakarya Spor Lisesi) , Genç kızlar A grubunda disk atmada Aleyna Tosun 1. (Güneşler And. Lisesi), Ebrar Kaya 2. (Tansu Çiller MTAL), Birgül Güzel  3. (Kız Meslek Lisesi), Fatoş Yaren Duman 4. (Hacı Zehra Akkoç A.L.) oldu.

1500 metre bayanlar B grubunda Şevval Çelik 1. (SATSO MTAL), Busegül Ulusoy (Mithatpaşa And.Lisesi), 100 metre bayanlar B grubunda Merve Nur Çapoğlu 1 . (SATSO MTAL), Beyzanur Avcı 2. (Mithatpaşa And.Lisesi) , 400 metre bayanlar B grubunda Simge Kunak 1. (SATSA MTAL), Yasemin Işık 2. (Mithatpaşa And.Lisesi) oldu.

400 metre bayanlar A grubunda Mervenur Öztürk 1. (Güneşler And.Lisesi), Nurbüke Efe 2. (Adp.Kız Meslek Lisesi), Ayşe Çil 3. (Hacı Zehra Akkoç A.L.) , Öznur Önal 4. (Tansu Çiller Ticaret L.) , 100 metre erkekler A grubunda İsmail Erdem 1. (Figen Sakallıoğlu And.Lisesi), Ömer Faruk Kaplan 2. (Tansu Çiller MTAL), Yusuf Can Dede 3. (İMKB Sakarya MTAL), Berkay Dindaroğlu 4. (Ferizli F.İ.A. And.Lisesi) oldu.

Genç erkekler B grubu cirit atmada Doğan Adıgüzel 1. (Sakarya Spor Lisesi), Burak Samet Küçükkalfa 2. (İMKB Sakarya MTAL), Bayram Halil Bakırtaş 3. (Mithatpaşa And.Lisesi), Emre Can Gümüş 4. (Tansu Çiller MTAL) , genç erkekler A grubu cirit atmada Bayram Varol 1. (Fatih MTAL), Murat Damat 2. (Mithatpaşa And.Lisesi), Furkan Özel 3. (İMKB Sakarya MTAL), Ebubekir Saltık 4. (Güneşler And. Lisesi) oldu.

Genç kızlar A grubu 3 adım atlamada Nurseda Pistil 1. (H.Zehra Akkoç L.), Dila Taş 2. (Yunus Emre A.L.), Melek Nur Yaman 3. (Arifiye MTAL), Öznur Önal 4. (Tansu Çiller MTAL), genç erkekler A grubu yüksek atlamada Berkant Yılmaz 1. (Güneşler And.Lisesi), genç erkekler A grubu uzun atlamada Efe Ahatlar 1. (Sakarya Spor Lisesi), Abdullah Yücel 2. (Fatih MTAL), Ensar Kolat 3. (Tansu Çiller MTAL) ,Samet Kartal 4. (Güneşler And.Lisesi) oldu.

Genç kızlar B grubu yüksek atlamada Şeymna Batmaz 1. (SATSO MTAL), genç kızlar B grubu gülle atmada Beyza Güzel 1. (SATSO MTAL), Hilal Kaya 2. (SATSO MTAL) oldu.

Erkekler A Grubunda takım sıralamasında Tansu Çiller Tic. MTAL 1., Fatih MTAL 2., Güneşler And.Lisesi 3., IMKB Sakarya MTAL 4., Erkekler B Grubunda Sakarya Spor Lisesi 1., Tansu Çiller Tic.MTAL 2., Mithatpaşa And.Lisesi 3., İMKB Sakarya MTAL ise 4. Oldu.

Bayanlar A Grubunda Güneşler And.Lisesi 1., Atatürk And. Lisesi 2., H.Zehra Akkoç Lisesi 3., Tansu Çiller Tic. MTAL 4., Bayanlar B Grubunda ise SATSO MTAL 1., Mithatpaşa And.Lisesi 2. Oldu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Alttaki soruyu cevaplayınız. (spam engelleyici) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.