SON DAKİKA

“Sakarya şampiyonluk bekliyor”

Foto Galeri, Sakaryaspor

KLASMAN GURUBU DEĞERLENDİRME

Bu haber 12 Şubat 2015 - 19:42 'de eklendi ve Bu haber 802 kez okundu. kez görüntülendi.

K lasman rüzgarı
Süper lige çıkma yarışı dört grupta da büyük çekişmeye sahne olmaya başlandı. D grubunda B.D Şahin Karapürceki yendi ve yakaladı. A grubunda Hen. Akavo önde koşarken üç takım kıyasıya bir yarış içine girdiler. C grubunda Ala ağaç üç puan farkla lider. B grubunda Kaynarca Kızılkayaya kaybederek şans tepti. C Grupunda Hacımercana takıldı . D grubunda ise B.D.Şahin lider Karapürceki yendi ve rakibinle puan puana geldi.
Klasman liginde dört grupta Süper lige çıkma yarışı hız kazandı. Gecen hafta gruplarda yaşanan sürpriz sonuçlar sonrası ,grupların ilk bir ve ilk üç içinde kalma yarışı içine değişik hesaplar sızdı. Akçay –Çay kışla maçı sonuna yansıyan spor dışı eylemlerin dışında her hangi olayın olmadığı gecen haftanın analizini sizlerle buluşturuyoruz.
İKİ TAKIM ÇIKMADI
Gecen hafta D grubunda iki takım sahaya çıkmadı. O puanlı Cihadiye Yeşiller gençlik maçına , Karasu Kültür sporda As Kuzuluk maçı için sahada hazır olmayan takımlardı. İl tertip kurulu sahaya çıkamyan iki takımıda yönetmelikler gereği hükmen yenik ilan etti. 0 Puanlı Cihadiye nin ligde kalma şansı yok. Karasu Kültür için durum farklı. D grubunda 17 Puanla ligde kalma şansı yüksek olan Karasu Kültür bir maça daha çıkmazsa , ligden düşen ikinci takım olabilir.
A GRUPU
Hendek Akova Pamukova önünde aldığı farklı yenilgiyi Liman dereyi yenerek onarı ve 48 puanla zirvedeki yerini korudu. Bu grupta dört takım kıyasıya bir yarış içinde . Çaykışla 43,Kışla cay 40,Pamukova 40 puanla sıralanıyorlar. Düşme hattında ise Yeni Alandüzüden sonra düşecek ikinci takım olmamak adına Akyazı spor(12) Liman dere (14) ve Nuriosmaniye (15 ) punla düşmeme adına yapılan yarışı son ana kadar sürecekler gibi gözüküyor.
B GRUPU
Bu grupta Ferizli Karadeniz spor Çarşamba günü erteleme maçında As Arifiyesporu 3-0 yenerek puanını 48 çıkardı ve en yakın rakibine altı puan fark attı. Bu grupta Bekir paşa 43 ,Kızılkaya önünde sürpriz bir yenilgi alan Kaynarcanın 42 puanı bulunuyor. Düşme hattında ise Kızıl kaya 7 puanla sonuncu. İkinci takım olmamak adına verilen mücadelede ise Harun usta 12,Sap. Kurtköy 16 puanla mücadele ediyorlar.
C GRUPU
Haftanın maçında Geyve spor Hacı mercan önünde uzatmada penaltı kaçırdı ve 1-1 le sahadan zararlı çıkan takım oldu. Lider Alaağaç H.Y Özeni 3-1 yenip 44 puana yükseldi. Yıldırım sporda Taraklıyı 8-1 yenerek 41 puala zirve takipini sürdürdü. Hacı mercan 37,Geyve 35 puanla ilk üçün içinde kalma yarışı içindeler. Düşme hattında ise Kocaali Sahil 6, Taraklı 11,Çınarlık 14 puandalar. Çınarlıkın Teksporla oynayacağı birde erteleme maçı var.
D GRUPU
Karapürcek artık rahat değil. Gecen hafta en yakın takipcisi BD Şahine 1-0 yenildiler ve sıkıntıya düştüler. Şimdi ik takımında puanları eşit. Akyazıgücüde 41 puanla onarlın ensesinde . Hen.Boğazında 38 puanla ilk üç hesapı sürüyor. Düşme hattına gelince . Yarış kızıştı. Cihadiye düştü. Gecen hafta maça bile çıkmadılar. Aşğ.Kirazca (12) Yeşiller (15) Karasu Kültür (17) As Kuzuluk (18) puanla sıralanıyorlar.
Çınarlık –Tek kara takıldı
Gecen hafta çeşitli nedenlere oynanamayan ,hafta içine sarkan dört karşılaşmadan üçü oynandı,biri oynanmadı. Altınderede oynanması gereken Çınarlıkspor-Tekspor karşılaşması yoğun kar nedeniyle bir kez daha ertelendi.
ye

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.