SON DAKİKA

Karate liglerinin finalleri Annelere ithafen yapıldı

Bu haber 10 Mayıs 2015 - 23:28 'de eklendi ve Bu haber 1.181 kez okundu. kez görüntülendi.

Sakarya gençlik hizmetleri ve spor il müdürlüğü tarafından organizasyonu yapılan iller arası Karate lig müsabakalarının finalleri Sakarya büyükşehir belediyesi destekleri ile Anneler günü iller arası lig finalleri adı altında Camili yenikent spor salonunda Pazar günü yapıldı.
Liglerde Sakarya, Bolu, Düzce, Kilis, Yalova, Kocaeli, Tekirdağ, Kırklareli, İstanbul, Bursa, Eskişehir illerinden 820 sporcunun mücadele etti. Liglerin A guruplarında dereceye giren ilk dört sporcuya kupa, beşinci ve altıncı sporcuya madalya, B guruplarında mücadele eden ilk dört sporcuya madalya, görev yapan hakemlere hatıra kupaları verildi. Verilen bu ödüller Sakarya büyükşehir belediyesi destekleri ile yaptırıldı.
Ekim 2014 tarihinde başlayan ligler altı maç üzerinden yapıldı. 10 Mayıs Anneler günü nedeni ile Annelere ithafen yapılan liglerin finallerine Türkiye karate federasyonu başkanı Esat Delihasan, Gençlik hizmetleri ve spor şube müdürü Bülent Kasım, Karate federasyonu başkan vekili Meydan Kobaş, Adapazarı ilçe müdürü Fatih Çelikel, federasyon İl temsilcisi Aykut Duman Katıldı.
Avrupa, Dünya hakemi Uğur Kobaş “Liglerimizi yaptığımız finaller ile bu sene için sonlandırdık. Zor bir süreç, bir o kadar da uzun bir süreç ile liglerimizi tamamladık. Sporcularımız altı maç müthiş bir mücadele örneği gösterdiler. Başta sporcularımız olmak üzere ailelerini kutluyoruz.
Liglerimizin oluşumunda destek olanlara teşekkür etmekten çekinmeyeceğim kişiler var. Başta İl müdürümüz Salih Koşu, spor şube müdürümüz Bülent Kasım, her zaman branşımızın yanında olan büyükşehir belediye başkanımız Zeki Toçoğlu, Karate federasyonu Başkanı Esat Delihasan, Karate federasyonunun Sakaryalı yönetim kurulu üyeleri Orhan Bayraktar, Meydan Kobaş, Milli takım menajeri Hikmet Şaha ve birlik beraberlik ile nelerin başarılacağını kanıtlayan ilimiz antrenörleri ve hakemleri hepsine ayrı ayrı çok teşekkür ediyoruz. Bu başarı hepimizin.
Bu liglerde yetişen sporcular bu güzel ülkemizin yüz akı olarak Dünya ve Avrupa şampiyonalarından madalya kazanıyor. Karate branşında başarılı sporcuların temelleri bu liglerde atılıyor, buda bizlere yetiyor. Bu arada dereceye giren sporcularımıza çeşitli hediyeler vererek destek olan Elit spor Ecvet Kurt ve Kihon spor Murat Özdemir’de teşekkür ediyoruz.
1

IMG_8059

IMG_8066

IMG_8078

IMG_8092

IMG_8106

IMG_8110

IMG_8119

IMG_8122

IMG_8125

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.