İNCİ , AKCAN VE KARAKULLUKÇUY’U Sakarya ASKF yi ziyaret etti.

Sosyal Medyada Paylaş

İNCİ , AKCAN ve  Karakullukçu Sakarya ASKF yi ziyaret etti.

Sporcu kimliği ile tanınan Sakarya milletvekili Ali İnci ve Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan ASKF yi Cuma günü federasyon binasında ziyaret etti.

BLD

Ziyarette Sakarya ASKF adına Genel Başkan Yaşar Zımba, Genel Sekreter Neşet Çakır, Başkan Vekili M.Tansu Uzun yönetim kurulu üyeleri, Recep Odabaş, Uğur Kobaş, Mustafa Yavuz, Ahmet Silahcı, Rahmi Tanrıkulu, Cevat Ekşi, Emin Oylu, İdris Dilsizoğlu, Mustafa Gözyuman, İsmail Ergül, Futbol il temsilcisi Ali Arslan, Saha komserleri derneği başkanı Mahmut Güzel, Akyazı delegeleri Kemal Kaliç, Osman Karaoğlan hazır bulundular.

Çok samimi bir ortamda gerçeksen ziyaret için ASKF Genel Başkanı Yaşar Zımba “Milletvekilimiz Ali İnci nin sporcu kimliğini hepimiz biliyoruz. Belediye başkanı olduğu dönemlerde sporcuya ve kulüplere maddi ve manevi destekleri ile ilimize ve ülkemize çok güzel başarılar kazandırıldı. Sporcu fabrikası olan Hendek ilçesinden Avrupa, dünya şampiyonalarında derece yapan sporcular, milli takımlarda görev alan antrenörlerin çıkması, yeni spor tesisleri Ali İnci vekilimizin belediye başkanı olduğu dönemlerde verdiği destekler ile olmuştur. Aslında Ali İnci ye ilimiz sporunun değil Türk sporunun teşekkür etmesi lazım. Bizlerde Ali İnci vekilimizi örnek almaya çalışıyoruz. Ali İnci vekilimizden öğreneceğimiz çok şey var. Kendisi bizi ziyaret ederek onurlandırdı.

SAM_1292

Konuşmasına devam eden Zımba “Hasan Akcan başkanımızda sporcu, yıllarca amatör olarak futbol oynadı. Hatta bu yolda ayağını bile kırdı. Hasan Akcan başkanın Karate de siyah kuşak, milli hakem ve antrenör olduğunu biliyoruz. Zaten futbol dışında uğraştığı salon sporu da sporcu kimliğine bir örnek.  Başkanımızın Akyazı ilçesinde Amatör futbol ve diğer spor branşlarına her zaman destek olacağına inanıyoruz. Başkanımıza da bizleri ziyaret ederek onurlandırdığından dolayı teşekkür ediyorum.

ASKF Genel başkan ve yönetim kurulu ziyaretten çok memnun olurken “Amacımız her idareci gibi bu ile hizmet etmek. Ortak çalışmalarımız olduğu sürece destekler olduğu sürece Sakarya da spor adına başarılmayacak hiçbir engel yoktur. Bakın Büyükşehir belediye başkanımız Zeki Toçoğlu da spora çok büyük destekler olmakta. Sakarya sporumuza yaptığı olağan üstü hizmetler taktire şayan. Onun destekleri ile Basketbol başta olmak üzere amatör sporlar ilimizde bir ivme kazandı. Anlaşıldığı üzere hepimizin ortak amacı ilimiz sporuna, kulüplerine hizmet etmek. Hepimiz ilimize kazandırdığımız sporcular ile gurur duyuyoruz.  Amacımız hayatı boyunca spor yapmamış gençlerimiz başta olmak üzere halkımızı spora yönlendirmek, sporla birlikte geleceğe yatırım yapmak diyerek sözlerini sonlandırdı.

IMG_9649

Göreve geleli daha bir ay olmamasına rağmen ilçeleri ziyaret ederek spor adına, kulüpler adına görüşmelerde bulunan Sakarya ASKF ziyaretlerine Arifiye belediye başkanı İsmail Karakullukçu ile devam etti. Ziyarette ASKF Genel başkanı Yaşar Zımba , Başkan Vekili Mehmet Tansu Uzun, yönetim kurulu Recep Odabaş, Uğur Kobaş, Mustafa Yavuz, Adem Turan hazır bulundu. Arifiye ilçesinde bulunan spor kulüpleri başta olmak üzere bütün kulüpler ile  fikir alış verişinde bulunulan görüşme çok samimi bir ortamda geçerken, Futbol dışın da yatırımları ve katkıları için Yaşar Zımba tarafından başkan Karakullukçuya teşekkür edildi.

Related posts