SON DAKİKA

“Sakarya şampiyonluk bekliyor”

Foto Galeri, Sakaryaspor

HAKEMLER KAYNIYOR

Bu haber 20 Ağustos 2015 - 15:59 'de eklendi ve Bu haber 1.949 kez okundu. kez görüntülendi.

HAKEMLER    KAYNIYOR

Sakarya’da geçen sezonun ikinci yarısından itibaren Sakarya Hakemliğinde tuhaf  şeyler olmaya devam ediyor. Böyle giderse bunun sonu da gelmeyecek gibi görünüyor. Son gelişmeler ise çok daha düşündürücü. Mesela Mehmet Alemdar’ın yerine Ercan Yıldırım’ın getirildiği İl Hakem Kurulu bir dizi toplantı yaptı. Sonuçta neler oldu hala da belli değil. Belli olan ne olursa olsun hakem camiasında kazanın fokur fokur kaynadığıdır. Bu konu ile ilgili görüşlerini almak üzere Sakarya Hakemliğinin duayenlerinden ve kanaat önderlerinden Abdülkadir Aypek’i gazetemize davet ettik ve onun da görüşlerini almak istedik. Ömrü uzun olsun bizi kırmadı ve son günlerde yaşananlarla ilgili olarak çarpıcı açıklamalarda bulundu.

SAKARYA’YA YAKIŞMAYAN GÖRÜNTÜLER

Sakarya Hakemliğinin zor günler yaşamaya başladığını söyleyen Abdülkadir Aypek, bunun başlıca nedeninin de bazı hakem arkadaşların hakem camiasını ikiye bölmek olduğunu anlattı. Aypek konuşmasında “ bizim hiçbir kimse ile bir sorunumuz olamaz. Bugün Alemdar gider, başkası gelir. Kurumlar kimselere kaim değildi. Ama işin insanın içini acıtan tarafı bizlerin üzerine titrediğimiz klasman hakemlerinin birlikte bulunduğumuz süre içerisinde nasıl bir neden göstererek bizlere tavır aldılar hala anlamış değilim. Hiçbir mantıklı izahı olmayan bu davranış sonrasında kendilerinin istediği olağanüstü genel kurula gelmedikleri gibi, bir de üstüne üstlük diğer gençleri de kendilerine uymaları için adeta baskı kurdular. Sonuçta hakem derneği seçimi gerçekleşti, bu defa da klasman hakemlerinden oluşan eski yönetime mensup hakemler maçlara ıvır zıvır mazeretlerle çıkmamaya başladılar. Yeni gelen Dernek yönetimi bu defa bu hareketleri sebebiyle Erkan Engin, Ömer Faruk yeşil ve Oğuzhan Şenler’in üyelikleri iptal etmek zorunda kaldı. Bu hakem arkadaşlarımız Dernek aidatlarını ödemedikleri gibi, diğer arkadaşları ile birlikte “ biz as solistiz, ötekiler bahane “ misali davranışlarını sürdürmeye devam ediyorlar. Nitekim son gelişmede de Erkan Engin ve arkadaşlarının  yaptığı başvuru ile İl Hakem kurulu’nda değişiklik yaptı ve Ercan Yıldırım’ı getirdi. Ercan Yıldırım’a daha önce yapılan genel kurulda Başkanlık teklif etmemize rağmen, ailem istemiyor gerekçesi ile teklifimizi geri çevirirken şimdi ne oldu da İl Hakem Kurulu Başkanlığına koşa koşa gelmeyi tercih etti ?Bunlar Sakarya Hakemliğine yakışmayan hareketlerdir. Bunun ceremesini daha sonraları yaşayarak göreceğiz “ Dedi.

BAKALIM İLERİDE NE OLACAK ?

Bunlar olup biterken yeni sezona başlarken Ömer Faruk Yeşil de dahil olmak üzere 7 Hakemimiz koşamadıkları için bekleme odasına alındılar. Bunu daha başka olayların da takip etmeyeceği ne malum ? Gençler işini doğru düzgün yapmaya çalışırlarken diğerleri tarafından adeta ötekileştirildiler. Tıpkı bugünün Türkiye manzarası gibi. Ligler başlayacak ta bu hakemler ne yapacaklar, yoksa bizler bunların eline kaldıysak halimiz ne olacak serzenişinde bulunan bazı takım yönetici ve teknik adamları yavaş yavaş seslerini yükseltmeye başladıklarında ortalık toz duman olacak. Bunlar Sakarya için hiç te iyi şeyler değil ama şu ortamda yapacak bir şey yok.elimizden klasik bir deyimle olacak  “ önümüze bakacağız ! “Demekten başka bir şey gelmiyor (Özel Haber : Sırrı ŞANLI)

A. Kadir Aypek A. Kadir Aypet-Sırrı Şanlı

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

3 ADET YORUM YAPILDI
apocan20 Ağustos 2015 / 16:19

YA APTÜL HOCA BİR AYAĞIN ÇUKURDA HALA DAHA NEYİN PEŞİNDESİN.GİT İBADETİNİ YAP GÜNAHLARINDAN ARIN.EVLATLIĞIN MEMO İLE BİRLİKTE SAKARYA HAKEM TARİHİNE DAMGA VURDUNUZ DAMGA.ALLAH BU CAMİAYA BİRDAHA ; TESBİHCİ MEVLÜT AĞA , YANAR DÖNER İSO , TARAKLI KAYMAKAMI SEKOCAN , KARAOĞLANIN İHK BAŞKANI YAPMAK İÇİN TFF DE MEKİK DOKUDUĞU PAŞAZADE ZAFER gibilerini nasip etmesin.

sakaryahakem20 Ağustos 2015 / 18:14

sırrı bey sizde tek ağızdan bazı şeyleri dinlemeyi tercih ediyorsunuz,bu gazetecilik değildir,sırrı bey şunu sormanızı tavsiye ederim aypek beye ve mehmet alemdar beye,onların dönemindeki hatalar ve sorumsuzluklar üzerine 10 tane pırıl pırıl genç hakemler yakın zamanda ceza almıştır..bence sorun(yöneticileri dahil)

Sırrı Şanlı21 Ağustos 2015 / 17:42

Bu işin gazetecilik yönü böyle değil, yani sizin dediğiniz gibi değil sakarya’lı hakem kardeşim.Siz de gelin anlatın biz kimseden taraf değiliz ve olmayız. Biz her zaman buradayız ve bekleriz.