Güreşçiler Minderde

Bu haber 333 kez okundu.
Sosyal Medyada Paylaş

Güreşçiler Minderde

90 sporcusu ile serbest ve grekoromen sitilde mindere çıkan Gençlikspor Kulübü , yeni yılda da madalyaları toplamayı hedefliyor.

Gençlik Spor Kulübünden Hamza Dişli geçtiğimiz yıl Mehmet Akif Pirim turnuvasında 2. , Cumhuriyet güreş Turnuvasında da Arda Taşpınar 2 . oldu. Hamza Dişli ve Arda Taşpınar , geçtiğimiz yakaladıkları başarı nedeniyle Milli Takıma seçildi.

İl Müdürlüğü Antrenörü Oğuz Zor , yeni yılda da milli takıma daha fazla sporcu verip, yurt içi müsabakalarda Sakarya’yı en iyi şekilde temsil etmek istediklerini belirtti.

Güreş İl Karması ekibi grekoremen stilde Suat Aydın ve Oğuz Birinci, antrenörlüğünde geçtiğimiz hafta sonu Zonguldak’ta yapılan müsabakalarda 6 şampiyonluk, 2 ikincilik ve 3 ‘te üçüncülükle takım halinde şampiyon oldu. Serbest sitilde ise Kamil Özdağ ve Kürşat Kiraz antrenörlüğünde yarışmalara 10 sporcu ile katılan ekibimiz 4 madalya aldı.

Sakarya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih Çelikel, Gençlik Spor Kulübü Güreş Takımının antrenmanı izledi. Çelikel , Lütfü Yaman Spor Salonunda Bireysel antrenman salonunda çalışan Güreşçilerle yakından ilgilendi.

Sakarya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih Çelikel; Ata Sporunu yaşatmak ve Sakarya’da güreşin eski şaaşalı günlerine dönmesi için elimizden geleni yapıyoruz.  Zonguldak’ta yapılan Türkiye Grup şampiyonasında greko-romen sitilde 11 sporcumuzun 11’i de madalya alırken, serbest stilde ise 10 sporcumuzdan 4 sporcumuzun madalya alıp , Türkiye Şampiyonası final grubuna kalması güreşteki olumlu gelişmeler adına bizleri sevindirdi. Bu yıl da mindere geçen yıldan daha fazla başarı elde edeceğimize inanıyorum. “ dedi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Alttaki soruyu cevaplayınız. (spam engelleyici) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.