SON DAKİKA

“Sakarya şampiyonluk bekliyor”

Foto Galeri, Sakaryaspor

Gözlem Meraklı Hakemlere

Bu haber 17 Ekim 2015 - 0:02 'de eklendi ve Bu haber 1.253 kez okundu. kez görüntülendi.

Gözlem   Meraklı Hakemlere

Hakem camiası ile ilgili seviyeli  ,herkese eşit mesafeli  yazılarımı ,yaşadıklarımı ,bildiklerimi içine katarak yazıyorum. Bizim Sakaryada  ve de Sportif 54 de çıkan yorumlarım belli ki bayağı ilgi ile izleniyor.  Benim için ne idiği belli olmayan Hakem yorumu için de , 14.Ekim 2015 tarihli , saat 0.9.14 de yapılan yorumun içinde daha önce şahsıma yöneltilen bir soru var, Nazım Aktürk sen neden hakem camiasından ihraç oldun bunu açıkla . Ben bu soruya ta ilk eleştiri geldiğinde yanıt verdim ama meraklısına bir kez daha hatırlatayım. Hakemlik ,iş ve aile hayatımda yaşadıklarım için hesap veremeyeceğim  hiçbir şey yok. Ben hakem camiasından rüşvetten , yolsuzluktan ,bir takım olası şüpheli eylemlerden ötürü ihraç olmadım. Ben zamanın Dernek yönetimine ( Fuat Totrakan ve ekibine ) zamanın İHK sine Reşit Çeker ve ekibine  karşı duruş sergilediğim için ,beraber yol arkadaşlığı yaptığım Muzaffer serti yolda bırakıp saf değiştirmediğim için ,gel bizimle ol diyenlere ben yola çıktığım ,beraber yürüdüğüm insanları satmam diyerek ,Dernek yanlısı olarak hareket etmediğim için ,kimseye kulluk etmediğim için Hakem derneğinden ,o zamanın Dernek ve İHK sine hakaret ettiğim iddia edilerek ihraç oldum. Ve o ihraç raporu Ali Kunak imzası ile hala evimdeki özel Dosyada saklı duruyor. İsteyen olursa buyurun gelin göstereyim. Ben yaşamım boyunca yalan söylemedim , bu günde birkaç baldırı çıplaktan çekinerek, yalan söyleyecek değilim. Benim Hakemlik torbamda ,benim yöneticilik torbamda  korunacağım  hiçbir şey yok. Zamanın dernek yöneticisi  Ahmet Öztürk sağ, zamanın başkanı Fuat Totrakan sağ, gidin onlara sorun. Ben inanıyorum ki ( Totrakanla tam 15 yıldan beri konuşmam) onlarla ayrı dünyaların  insanı olsakta benim hakkımda sizlere doğruları söyleyeceklerdir. Ha unutmadan TFFHGD  Ahmet Kemiksiz oğlu  döneminde Hakemliğe hizmetlerimden dolayı şahsıma  plaket verildi. Bu anlamlı plaket hala başucumda Hakemlik onuru olarak durur.

SPOR EKSTRA İZLEYENİNE

İnternet faresinin yazdıklarına yanıt vermeye devam ediyorum. Nazım Aktürk olarak hem yazdıklarım ,hem möteretörlüğünü  yaptığım Sakarya’nın  en fazla izlenen programı Spor Ekstrada belliki meraklı hakemlerce izleniyor. Ne güzel okunan ve dinlenen eski bir hakem abisi , hakem hocası olmak güzel bir şey. 14.Ekim 2015 13.04 de Spor Ekstra izleyeni rumuzu ile bize göndermede bulunan kardeşe de bir şeyler  söylemek gerek. Buna geçmeden bana öyle geliyorki bu iki yorumun sahibi de aynı kişi. Neyse ben içinde hakaret olmadıktan sonra   seviyeli eleştirilerden kaçmam. Dedimya  kocunacak hiçbir şeyim yok. Kocunan , menfaat çeşmesinden beslenenler düşünsün. Taşburun benim siz daha ananızın karnında dünyaya gelme turları attınız günlerde  hafta arası özel maç oynayarak gittiğim bir köy. Geriye bir baktım yaklaşık 35 yıl evvel oradaymışım. Hem anılarımı tazelemek hem de hiç görmediğim Taşburun takımını izlemek adına oraya gittiğimi köşemde yazdım. Sizin Süper dediğiniz Hakemi de izledim. Sonuçta orda bir maç var ve üçte hakem var. Hakemin klasmanı Süpermiş bana ne . Acaba hakikaten Süper mi ? Süper lig hakemi  ise bu arkadaş TFF 1 liginde orta  , süper ligde çizgi hakemliğinde at koştururken arada birde Süper ligde neden hiç orta hakem olarak  gözükmez? Yönetirse orada maç alırsa bunu dert etmem. Sakaryada hakemlik yükselecekse biz neden engel olalım ki. Hakemlikte Düdük , hakemlikte kalkan bayrak değil kişisel duruş önemlidir. Hakem işine bakacak. Hakem Süpermiş , Ulusalmış ,İHK değişimlerine bakmayacak. Hakem işine bakacak. Merakımı hoşgörün sevgili takipçilerim, bu Erkan Engin gecen yıl neredeydi?  Her halde uzayda falan değildi. Bakıyorum  şimdilerde Sakarya’nın  bir ucundaki köylere kadar  giderek ,bizim evin amatör mutfağında pas tutan düdüğünü öttürüyor. Vallahi gözüm yaşardı. Sakarya Süper lig takımları ,yeni İHK ile birlikte Süper hakem görmeye başladı. Neyse Erkan Engin bu gün için Sakarya hakemliği için bir değerdir. Erkan Engin gibilerinin kolay yetişmediğini bilenlerdenim. Hoşgörün ben biraz duygusal  olduğum için, ben kendini her şeyin üstünde gören ne oldum delisi hakemleri sevemediğim için böyle düşünmüş olabilirim. Son sözlerim, bu ilden kimler geldi kimler geçti. Hoş seda , onurlu bir veda bu işin lezzeti olarak geride kalan anılar içinde kalabiliyor mu ,siz ona bakın.

KEMİKSİZ YORUM

Bana göre Sakarya Hakemliğine dışarıdan gelenlerin objektif yaklaşımları bu camianın içinden gelip yönetici kimliği giyenlerden daha sağlıklı. Bunu nerden mi  biliyorum ,Oktay Etemin İHK Başkanlığı, İlhan Ertemin Dernek Başkanlığı ve de son sivil Dernek  Başkanı Ahmet Kemiksiz oğlunun kavgadan uzak sadece hizmete dayalı  icraatlarına tanık olduğum için böyle düşünüyorum.  Kemiksiz oğlunu Çarşamba günü Kamil Özkanın kardeşinin cenazesinde taziye ziyaretinde gördüm. Hakemleri  ve son gelişmeleri konuştuk ayak üstü. Kemiksizoğlu kısa ve düşündürücü bir not koydu önüme . Hani Hakemlik Kardeşlikti. Ben demedim Ahmet Kemiksizoğlu  dedi. Günün dernek , günün İHK ,günün hakemlerine not olarak uzatıyorum. İsteyen istediği yerden tutsun. Şimdilik bana eyvallah. İnternet farelerinin bu yazıya yapacağı yorumlarda buluşmak dileğiyle..

Nazım Aktürk
Nazim Aktürkfutbol_hoca@hotmail.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

2 ADET YORUM YAPILDI
yorumcuk17 Ekim 2015 / 13:55

kimse yorum yapmasın bence hakem camiasından ne kötü şey bulurum da yazarım nasıl büyütürüm ve kötülerim mantığıyla yaklaşan birine en iyi cevaptır..bi hakem için çizgi üzerinde at koşturan diye yakıştırma yapan bir zihniyet tüm kokart taşıyanları ilgilendirir.camiasını sevenlere gelsin

Hakem17 Ekim 2015 / 17:13

Nazım Bey, siz benim 14 Ekim 2015 tarihindeki 22:05 saatinde yayınlanan yazıma cevap verdiniz oysa ben size yine 14 Ekim 2015 tarihinde saat 09:14 te birkaçtane soru sormuştum ısrarla bu sorulara cevap vermek istemiyorsunuz !!! Kaldıki 09:14 teki soruya cevap veriyorum diyorsunuz ama 22:05 teki soruya cevap veriyorsunuz … Okuduğunuzu anlamama veya anlamak istememe gibi bir durumla karşı karşıyasınız sanırım … Bir önceki yorumumda da söylediğim gibi süzin OBJEKTİFLİĞİNİZDEN hala şüphe duyuyorum … Kaldı ki haksızlık yapan ve ve bunlara karşı dik duruşunuzu ifade eden bir yorumunuz var yazınızda ” zamanın ihk si ve derneğine karşı dik duruş sergilediğinizi belirtmişsiniz” ama önceki yazılarınızı incelerseniz sizin bu davranışınıza bire bir benzer davranış sergileyen hakemlere yaptığınız haksız eleştirileri tekrar okumanızı rica ediyorum … Siz yaptığınız zaman doğru başkası yaptığı zaman YALNIŞ olan bir tutumu şuanda yazınızda ifade etmeniz çelişkili bir durum değil mi …? Aptülkadir Aypek ve manevi ağlı Mehmet Alemdara vermiş olduğunuz desteğin ve yazılarınızda onlarla ilgili yaptığınız yorumları doğruluğu tartışılır hale gelmiştir !!! Neden mi ? Sakarya hakemliği tekrar 2013 yılında yapılan bordro usulsüzlüğü yüzünden mahkeme kapılarındadır … Şu anda tekrar adli süreç kamuoyuna yansımıştır … bordrolardaki bu durum 2015 yılının Mehmet Alemdarın bulunduğu dönemde tekrarlandığını bile bile ısrarla yazdığınız o destek yazıları gözümün önünden geçmiyor değil !!! Objektiflik yeni göreve gelmiş İHK nin icraatlerini başkalarının ağzı ve serbisleriyle yazıya dökme değildir ? Beklemek izlemek değerlendirmek ve sonucu gördükten sonra karara varmaktır…size bu servisleri yapanlar için büyük harflerle tekrar ediyorum… Camiaya hizmet ettiğinizi ve camiamızın iyiliğini düşündüğünüzü sürekli ifade ettiğini söyleyen birisiniz … Servisçilere şunu ifade edin ” CAMİANI BASININ ÖNÜNE ATMA , BANA VERDİĞİN BİLGİLERİN DOĞRULUĞUNU TEYİT EDEMİYORUM , DERNEK KARAR DEFTERİNİN ÜSTÜNDE FOTOĞRAF ÇEKİP İHK Yİ VE HAKEMLERİ MENFAATLERİN İÇİN BASINA SATMA ” … Sayıları bir elin parmaklarını geçmeyen bu mikserlere ortam vermemelisiniz … Bir elin parmaklarını geçmeyen bu kişiler sizin için değerli , çünkü haber değeri taşıyan haberler onlarda ama gerçekten hizmet edip sessizce işine bakanlar sizin için önemsiz … 14 ekim 2015 09:14 teki yorumuma istinaden sorduğum sorulara cevap verin lütfen . Kolay gelsin