SON DAKİKA

Gözlem Klasman önerisi

Bu haber 05 Mayıs 2015 - 23:54 'de eklendi ve Bu haber 886 kez okundu. kez görüntülendi.

Sakaryada her yıl olay var. Az çok demeden futbol topunun gezdiği yerlerden iyi haberlerin yansıra kötülerinde rastlamak sanki programlamış gibi karşımıza dikiliyor. Bazen bu yönetici ,bazen seyreden bazen futbolcu grupları ,bazen veliler bu futboldaki çirkin resimlerin odağında oluyorlar. Hakemlerinde darp edilmesiyle karakola taşınan Amatör futbolun içinde Merkez takımlarının daha fazla horlandığını görüyoruz. Bazen onlarda zıvanadan çıkmalarda ,çoğunluk ilçelerde ,çoğunluk köy sahalarında karşımıza çıkıyor. Buradaki istisnaları kastetmiyorum . Genelleme yapıyorum. Bu bakış acısı eşliğinde Merkez takımları Merkez sahalarda ayrı gruplarda buluşmasına bende buradan katkı veririm. İl tertip kurulu Merkez takımların bu isteklerine kulak tıkamak zorunda değil. Her kesi kendi evinde çarpıştırın olsun bitsin. Uygulama sakat doğarsa gerekçelerini anlatıp bunu futbol vizyonundan kaldırabilirsiniz. Bakın bu konuda U19 larda ve diğer yaş gruplarında Kazaları nasıl ayırıyorsanız Merkezin bu isteğinizde şimdiden programa alabilirsiniz. Futbolumuzun alt yapısının ,üst yapısının kahrını çeken ,bu konuda futbolun gelişimine daha önemli katkılar veren Merkez takımları, bize göre çok şey istemiyorlar. Nasıl olur ,nasıl yapılır ,bu konuda bu önerinin içinin doldurulmasını işbilir İl Temsilcisi Ali Aslana bırakıyoruz.
BÜYÜK KAVHALTI

Bayram değil seyran değil. Büyükşehir tüm amatör takımları kapsayan bir kahvaltı düzenlemiş. Bu işte ASKF de çağrı mekanizması görevini yapıyor. Bu yemek için, Büyükşehir Başkanının hamlelerine, Playof lar da başarılı olunması halinde Sakaryasporlu oyunculara prim vaatlerine yorum yapmıyorum. Hem de üstüne üstlük futbolculara playoftan TFF 2 ligi getirin pirimin miktarını siz yazın demiş. Ne bonkör Başkanımız varmışta biz bilmiyormuşuz. Bu işi daha fazla kurcalayarak neden oyun bozanlık yapayım ki . Tam seçim arifesinde herkese mavi boncuk dağıtılırken ben ortaya çıkıp kahramanlık falan yapamam.Afiyet olsun der bakarım keyfime.

HEY GİDİ GÜNAY BABA HEY
Bana göre hatasıyla sevapıyla güzel bir dostu kaybettim. Günay baba ile çok sıkı bir dostluğum vardı. Hanımını kaybettikten sonra yıkıldı. Birde Komiserler camiasında kaderin zorladığı yanlışla yıkılan Günay Altunun kalbi bu sürece fazla dayanamamış olacak ki fani dünyadan ,ebedi hayata yol aldı. Necmi Kök ve Günay Babanın vefatlarını öğrenmek iç çekmek bana gurbette nasip oldu. Gecen yılda ASKF Başkanı Hüseyin Kamanın vefat haberini yine bu tarihlere yakın bir süreçte Liechteinsteinde duymuştum. Dostlar birer birer gidiyor. Günay babaya ve daha evvel yaşama veda eden Necmi Köke Allahtan rahmet diliyorum. Günay babaya Komiserler son görevini yaparken haklarını helal edeceklerine inanıyorum. Bende Günay Altuna yaşadıklarım için olası var olan haklarımı helal ediyorum.

Nazım Aktürk
Nazim Aktürkfutbol_hoca@hotmail.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.