SON DAKİKA

Evire çevire

Köşe Yazıları

18 Mart’a hediye

Köşe Yazıları

BU SESE KULAK VERİN !

Bu haber 21 Ağustos 2015 - 16:56 'de eklendi ve Bu haber 1.237 kez okundu. kez görüntülendi.

personelBU SESE KULAK VERİN !

Sakarya süper Amatör kümede hedefini Bölgesel Amatör lig olarak belirleyen Yenikent Fıratspor Yönetimi dün sabah kahvaltılı bir basın toplantısı düzenleyerek sorunlarını basınla paylaştı.

Yenikent Fırat toplantı-6

YÖNETİM TAM KADRO ORADAYDI

Yönetim Kurulu Başkanı Hacı Koltuk, Teknik sorumlu Hasan Tuncer, yönetim kurulu üyeleri ve aynı zamanda Yenikent’te muhtarlık yapan Camili Mahallesi Muhtarı Yunus Özçelik, Karaman mahallesi Muhtarı Mustafa Çalık, Korucuk Mahallesi Muhtarı Cüneyt Ulu. Yenikent Kültür Derneği Başkanı Yaşar Karaoğlu ile Kondisyoner Mehmet Kama ve diğer yönetim kurulu üyeleri basının karşısında yaşadıkları sıkıntıları dile getirdiler.

Yenikent Fırat toplantı-5

“HIZLA GELİŞİYOR AMA SPOR ALANI BULAMIYORUZ “

Kahvaltı sonrası açıklamalarda bulunan Camili Muhtarı Yunus Özçelik spor alanları konusunda sıkıntı yaşadıklarını, “ bugün için aşağı yukarı 65.000 Nüfusa sahip Yenikent’in spor yapabilecek bir alana sahip olamadığından bahsederken, siyasilerle yaptığımız görüşmelerde sık sık bu konuyu dile getirmemize rağmen bugüne kadar netice alamadık. Yenikent’te yaşayan genç nüfusa yazık oluyor “ dedi. Karaman Mahallesi Muhtarı Mustafa Çalık ise spor salonu konusunda büyük bir ihtiyaç hissettiklerini, 1 Tane futbol tesisi olmasına karşı diğer alanlarda ise spor yaptıramadıklarını söyledi. Son olarak, Yenikent Kültür Derneği Başkanı Yaşar Kocaoğlu  da gittikçe hızla çoğalan Yenikent’in spor tesisleri konusunda arpa boyu yol kat edemediklerinden yakındı ve Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu ile Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli’den bu konuda yardımcı olmalarını istedi.

Yenikent Fırat toplantı-3

ADAPAZARI BELEDİYESİ İLGİLENMEDİ !

Yenikent Fıratspor Kulüp Başkanı Hacı koltuk ise konuşmasında Yenikent Fıratspor alarak kendilerine hedef belirlediklerini ve bu hedefin de önce Bölgesel Amatör lig ve daha sonrası ise 3. Türkiye Ligi olduğunu söyledi. Ama buna rağmen antrenman yapabilecek bir sahalarının bile olmadığından yakınan Başkan Koltuk “ Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli’ye yönetim olarak ziyarette bulunduk. Derdimizi anlattık, Karaman Spor Tesislerinden yararlanmak istediğimi anlattık. Başkan Dişli de olaya sıcak yaklaştı ama ne olduysa sonradan Başkan Yardımcıları Rıdvan Sezer ile Rıdvan Özüm bizlere bu konuda yardımcı olamayacaklarını söylediler. Serdivan Belediye ise uzak olmasına rağmen Kazımpaşa sahalarından yararlanabilmemiz için izin verdi. Bu işe bir türlü akıl sır erdiremedik. Başkan Dişli’den tek isteğimiz Karaman tesislerinden yararlanmak. Orada bizlere de bir oda verilsin ve antrenmanlarımızı orada yapmak istiyoruz. Kulübümüzün başarılı olabilmesi için bu öncelikli şarttır. Hızla kalabalıklaşan ve nüfusu nerede ise 70.000’e yaklaşan koca bir yerleşim bölgesinin tek temsilcisiyiz. Adapazarı Belediyesi ve Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nden anlayış ve yakınlık bekliyoruz.” Diye konuştu. Bu konuşmalardan sonra karşılıklı olarak fikir alış verişinde bulunanlar gelecekte nelen yapılabileceği konusunda önerilerini paylaştılar.

Yenikent Fırat toplantı-4

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.