BAYAN HAKEMLER ÖZGECAN İÇİN KARŞILAŞTI

Sosyal Medyada Paylaş

ciçek

IMG_0703

IMG_0706

IMG_0707

IMG_0710

IMG_0711

IMG_0715

IMG_0720

IMG_0723

IMG_0730

IMG_0736

IMG_0738

IMG_0740

IMG_0753

IMG_0763

BAYAN HAKEMLER ÖZGECAN İÇİN KARŞILAŞTI
Sakarya’da Özgecan Aslan anısına düzenlenen futsal müsabakasında kadın hakemler karşılaştı – TFFHGD Sakarya Şubesi Başkanı Şenler: – “Ülkemizde kadınlar başta olmak üzere tüm canlılara yapılan şiddete dikkat çekmek istiyoruz”
KADIN HAKEMLER EL ELE
Sakarya’da Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneğince (TFFHGD), Mersin’in Tarsus ilçesinde öldürülen üniversite öğrencisi Özgecan Aslan anısına kadın hakemlerin karşılaştığı futsal müsabakası düzenlendi. Yenikent Spor Salonu’nda gerçekleşen etkinlikte her iki takımın oyuncuları, sahaya üzerinde Özgecan Aslan’ın resminin bulunduğu ve “Bayan hakemler el ele, kadına şiddete dur demeye” yazılı tişörtlerle çıktı. TFFHGD Sakarya Şubesi Başkanı Oğuzhan Şenler, yaptığı açıklamada, kadınlara uygulanan şiddete dikkat çekmek istediklerini söyledi. “Kadın hakemler el ele, kadına şiddete ‘dur’ demeye” sloganıyla çıktıklarını vurgulayan Şenler, “Ülkemizde gün geçtikçe sayısı artmakta olan kadına yönelik şiddet eylemlerinin son bulmasını istiyoruz” şeklinde konuştu.
KOCAELİ SAKARYA BİRLİKTE
Şenler, Aslan’ın öldürülmesinin ardından oluşan toplumsal duyarlılığa katkıda bulunmak istediklerini vurgulayarak, şunları kaydetti: “Hem Sakarya hem de Kocaeli TFFHGD şubeleri olarak düzenlediğimiz etkinlikte, şehrimizde görev alan bayan hakemlerimizin bir arada dostça karşılaşacakları müsabaka düzenledik. Umarım bu tepkiye faydası olur. Bu organizasyonlarda ‘kadına şiddete hayır’ diyoruz. Özellikle şiddete karşı organizasyonlarda daha da sağduyulu davranıp yer alıyoruz. Ülkemizde kadınlar başta olmak üzere tüm canlılara yapılan şiddete dikkati çekmek istiyoruz.” Sakarya İl Hakemi Aslı Köse ise Sakarya ve Kocaeli bayan hakemleri olarak Aslan’a yapılan çirkin olayı kınadıklarını, bu tür olayların tekrarlanmamasını arzu ettiklerini sözlerine ekledi.
MAÇIN KÜNYESİ
*********************
SAKARYA TFFHGD : 3 KOCAELİ TFFHGD : 1
SALON : Camili Spor Salonu
HAKEMLER : Aslı Köse-Selda Köse
SAKARYA : Nurten- Nur- Betül – Duygu- Hatice- Sinem- Gülsüm- Büşra
KOCAELİ : Cansu- Gizem- İlayda- Derya- Dünya- Sena
TOPLUIMG_0768

IMG_0787

IMG_0790

kocaeli  kızlr

sakarya kızlar

TOPLU

yon

Related posts