ATLETİZM SPORCULARIMIZDAN BÜYÜK BAŞARI

Sosyal Medyada Paylaş

ATLETİZM SPORCULARIMIZDAN BÜYÜK BAŞARI
İl Müdür Koşu Sporcuları ve Antrenörlerini Makamın’ da Kabul Ederek Tebrik Etti.
Atletizm sporcularımız başarılarının ardından ilimize ayak basar basmaz soluğu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Salih Koşu ve Spor Şube Müdürü Bülent Kasımın yanında aldılar. İl Müdürü Koşu derecelerinden dolayı çok mutlu olduğunu belirterek sporcuları ve antrenörleri olan İbrahim Arkan’ ı tebrik etti.
KOŞU MAKAM ODASINDA AĞIRLADI
Sporcuları makam odasında ağırlayan Koşu, çalışma şartlarıyla ilgili sorular sordu, isteklerini ve eksiklerini anlatmalarını istedi ve gereken ne varsa yapılacağını vurguladı. Hepsinin yetenekli sporcular olduğunu söyleyerek profesyonelce çalışma yapmalarını belirtti. Doping konusunda da öğütlerde bulundu. Sporculara son olarak hayatınızda iki şeyi ön planda tutun “biri okul diğeri ise spor olsun” dedi.
SPORCULARIMIZIN TEKNİK BAŞARILARI İSE ŞÖYLE;
16 Yaş Altı ve Yıldızlar Salon Türkiye Şampiyonası’nda derece yapan ve filan koşan sporcularımızın katıldığı 2020 olimpik seçme ve değerlendirme kampı İstanbul’ da yapılmış olup;
Yüksek atlamada Emine Selda Kırdemir
60 mt. Engellide Efe Ahatlar
200 mt.’ de Halenur Özkan ilimizi temsilen kampa katılma hakkını elde ettiler.Kamp sonunda yapılan test yarışmasında, Emine Selda Kırdemir 1.69 mt. atlayarak aynı zamanda Sakarya rekorunu’ da kırmış oldu.60 mt. engellide Efe Ahatlar 8.95 sn. koşarak başarıyla tamamladı. 200 mt.’de Halenur Özkan kişisel en iyi derecesini yaparak 27.84 sn.’ de koştu. 2020 Olimpik ölçüm ve değerlendirme kampının ikincisi Haziran ayında Balıkesir ilinde yapılacaktır.
Atletizm-3

Atletizm-1

Atletizm-2

Related posts