SON DAKİKA

“Sakarya şampiyonluk bekliyor”

Foto Galeri, Sakaryaspor

ARABANIN ÖN TEKERLEĞİ NERDEN GİDERSE….

Bu haber 23 Şubat 2015 - 17:05 'de eklendi ve Bu haber 1.363 kez okundu. kez görüntülendi.

ARABANIN ÖN TEKERLEĞİ NERDEN GİDERSE….
Sakaryaspor ikinci yarı maçlarına lider olarak başladı ama kayıplar sonrası şu an itibariyle ikinci sıraya indi. Bunun nedenlerini daha önce de 16 Şubat 2015 Tarihle köşemde dilim döndüğünce açıklamaya çalışmıştım. İnşallan gerçekler beni yanıltır diyordum ama maalesef istenmeyen olaylarla birlikte liderlik te el değiştirdi. Şimdi ortada bir suçlu aranıyorsa bunu herkes kendinde biraz bulmalı. Zira başlakta da dediğim gibi “ arabanın ön tekerleği nereye giderse arka tekerleği de oraya gider. “ Yani biraz açacak olursak, sezon başında bir köşe yazımda “ erken havaya giriyoruz, bunun takıma ve Sakarya’ya zararı dokunur “ dediğimde birçok karşı tepki almıştım. Bu tepkilerden birini hiç unutmuyorum; bir taraftar yorumunda “ tabi ki havaya gireceğiz, bizden büyüğü yok “ demişti de hiç hatırımdan çıkmıyor.
OLAYLAR OLAYLAR !
Tribünleri dolduran kalabalık seyirci mutlaka vitrin görmek için geliyor. Ama bir de bakıyorsunuz ki maçlar sonunda adeta hüsrana uğramış halde evlerine dönmeye başladılar. Sonunda da bu gazla sahaya iniliyor ve Sakaryaspor’un başı beladan kurtulmuyor. Önceleri saha ve kötü tezahürat olayları sonucunda Tff Sakaryaspor’a para cezaları vererek işi geçiştirmeye çalışıyordu. Oysa Pazar günü yaşananların izahı olamaz. Birkaç kendini bilmezin diğer taraftarları tahrik ederek sahaya inmelerini sağlaması insana çok şeyler de düşündürüyor. Sahada Teknik direktör Ercümend Coşkundere’nin yanlış tercihleri, oynanan 20 veya 25 dakika sonrası her maçta temponun düşmesi, son olarak ta Erzurumspor maçında yanlış oyuncu değişiklikleri bardağı taşıran son damla oldu. Tribünlerde gerilen seyirciyi rakip takımdan iki oyuncunun aslında çok istedikleri ve belki de başardıkları “ tahrikleri “ sahaya dökmeye yetti dte arttı bile.
“ HESABINI VERECEKLER “
Dün Sakaryaspor Kulüp binasında yönetim kurulunun basın toplantısı vardı ve bu toplantının tek konusu seyirci olayları idi. Başkan Aydın “ bu olayları yapanlar mutlaka hesabını verecekler “ derken, bu gibi olayları tasvip etmek olur mu diye sordu . Şimdi önümüzde daha çok maç var. Herkes aklıselim bir şekilde düşünmek zorunda. Türkiye Futbol Federasyonu hazırlanan raporlara göre nasıl bir savunma isteyecek belli değil. Ya sonra ? Daha önce birikmiş suçların katlanması gündeme gelir de 3 veya daha fazla maç seyircisiz oynama cezası gelirse ne olacak ? O olayları yapanlar hangi maçları seyredecekler. Ama onların vanrsa yoksa tek savunmaları “ Sakaryaspor’u sevmek “ Tamam da Sakaryaspor’u sevmek bu mudur ? Seven insan bunu yapar mı ? Birkaç kişinin dolmuşuna gelerek sahaya inme cesaretini sizlere kim verdi ? Sakaryaspor yönetimi bir yandan borç harçla uğraşırken, diğer yandan da sportif başarının gelmesi için gayret sarfediyor. Teknik konularda ise Teknik kadronun arkasında olmak zorundalar. Ha bir şeyler yapılması gerekiyorsa da bunu kendileri ile bir masaya oturur konuşurlar. Sakaryaspor’u beğenirsiniz beğenmezsiniz yöneten onlar. Bazen dediklerim çıkmasın diye dua ediyorum ama ne yazıktır ki bunlar maalesef gerçekleşiyor. Sahamızda bir puan kaybetmenin bedeli bu mu olmalı. Futbolda yenmek te var yenilmek te. Bakın Koskoca Beşiktaş Eskişehir’de 1-0 Yenildi ve liderlikten indi. Ama dünyanın sonu değil ki önünde daha çok maç var ve telafisi de mümkün. Taraftar taraftarlığını, Teknik kadro işini ve yönetim de gerekenleri yaparsa düzelmeyecek bir şey yoktur. Yeter ki herkes buna inansın ve gerçek Sakaryaspor’lu olsun. Bize de bu yakışır.
Sirri_Sanli-Sakaryaspor

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.