6 KİŞİYE DAHA SORUŞTURMA

Sosyal Medyada Paylaş

6 KİŞİYE DAHA SORUŞTURMA
Sakaryaspor maçlarında taşkınlık yapan 6 kişiye daha soruşturma…
MOBESE’DEN TEBSİT EDİLDİLER
Sakaryaspor’da sezonun ilk yarısında, tribünde kötü tezahürat yaparak hakaret içeren sözler söyleyen taraftarlardan 11 kişi, MOBESE kameralarından tespit edildi ve haklarında işlem başlatıldı.
Sakaryaspor’da 2014-2015 sezonunun ilk yarısında taraftarlar ekibin başına büyük borç dertleri açmıştı. Kötü tezahüratlar ve hakaret içeren sözleri çok sayıda maçta sarfeden taraftarlar hakkında Sakarya Emniyet Müdürlüğü Ekipleri cezai işlem uygulanması için kimlik tespiti çalışmalarını sürdürüyordu.
KİMLİK TESBİTLERİ YAPILDI
Sakarya Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Spor Şube Müdürlüğü ekiplerinden yapılan açıklamaya göre, kötü tezahürat yapan toplam 11 taraftarın kameralar incelenerek kimlik ve adres tespiti yapıldı. Tespit edilen 6 kişinin ise kimlik tespit çalışmaları sürüyor. Bu taraftarlar hakkında 6222 sayılı sporda şiddet kanununu ihlal etmekten soruşturma başlatıldı.17 şahıs mahkemeden çıkacak olan karara göre ağır para cezası, tüm spor müsabakalarına seyir yasağı ve denetim için imza zorunluluğu gibi cezalara çarptırılacak. Emniyet ekipleri kimlikleri tespit edilen şahıslar arasında B.B (38), M.B.(23), O.P(18), Y.E.D.(18), B.Y(25)’nin bulunduğunu açıkladı.
s.Olay

Related posts