SON DAKİKA

Gözlem Pazartesi izlenimleri (1)

Bu haber 29 Temmuz 2015 - 10:48 'de eklendi ve Bu haber 1.072 kez okundu. kez görüntülendi.

Gözlem   Pazartesi izlenimleri (1)

Pazartesi günü sabahı  yoğunluk yüklüydü. İki  daveti  bir arada yaşamak günün ekstra  güzelliğiydi. Önce Bal liginin yeni takımı Kocaelispor  yönetiminin konuğu olduk. ASKF nin eski yönetim kadrosunun büyük bölümü oradaydı. Gönül arzu ederdeki  Kocaalili dostlar bu günün ASKF yönetiminden  birkaç  isminde  bu günün içinde ağırlasın. Bunu akıl etselerdi  veya bunu yaşama geçirselerdi, bu kahvaltının  lezzeti, spordaki dostluk yüzü  daha fazla spor yüklü olurdu. Neyse bu benim dünyamın düşüncesi  olarak  bende saklı kalsın. Alıp başka yerlere taşımak isteyenlere de alamazsın ,bu bana ait düşünce diyerekten   onlara engel olamam. Kocaelispor’un  yeni sezon hedefi içinde izlediği yol benim çok önceden onların önüne koyduğum bir yoldu. Gecen yıl Balı gören kadroyu fazla dağıtmadan  yola çıkmaları ,mevcut kadronun eksiklerini onarmaları bana göre akıllı bir transfer yolu. Talip Toprak Teknik adam olarak aklılardan faydalanmayı bilen akıllı bir teknik adam resmi çiziyor. Bu tip çağdaş ,futbolun gelişimine kulüp  çıkarlarını katarak ilerlemeyi hedef seçen Teknik adam olarak Talip Toprak gelecekte bu işte daha iyi yerlere yürür diye düşünüyorum. Bu yönüyle onu bu sene daha yakın takibe  alacam .Kocaalispor yeni sezon için iddialı  mesajlar verdi. Şampiyonluk türküsü yüreklerini  istila etmiş. Ufak bir İlçeden büyük  iddia  çıkarım ? Neden çıkmasın ki. Futbolda bunun örnekleri var. Biliyorsunuz Sakaryasporun küme düşmekten zor kurtulduğu sene Trabzondan bir mahalle takımı Duyurt  TFF 2 ligine çıkmıştı. Hesapını  kitapını ,sırtına geçirdiğin sorumluluğun içersine akıllı hamleler sokarsan ,bu işe gönlünü ve cebini koyarsan neden olmasın.

PAZARTESİ İZLENİMLERİ (2)

Yer aynı mekan aynı. Mekan ismi vermeyeyim  reklama girer. Kocaelispor’dan  sonra ASKF yönetimcide  Basınla sohbet toplantısı yaptı. Başkan Yaşar Zımbayı  torunum Ardaya sabah kahvaltısı ikramında bulunduğum için çok çan alıcı olarak dinledim dersem yalan söylemiş olurum. Spor servisinden Mesut ve Erkan Başkanın anlatımlarını Salı gün ki  Spora yetiştirdiler. Ha unutmadan medyanın içinde kalbi başka yüzü başka konuşanların olduğunu bilirim. İnsani ilişkileri başka yerlere taşıyan  kompleks  sahibi olanlarıdır sözüm.   Torunum Ardanın Kahvaltı parasını ben cebimden  ödedim. Bunu şahitlendirdim , ne olur ne olmaz diyerek. Başkan Yaşar Zınbanının anlatımlarına yine de  kayıtsız kalmadım. Bazı ilgi çeken notları aldım beynime yerleştirdim. Giden ASKF yönetiminin giderayak hesaptaki  son parayı da  çekmeleri  Kuzey ve ekibinin  ayıbı. Bunun için Kuzey ve ekibinin  eğer bu iddia  doğruysa spor kamuoyuna bunun gerekçelerini  anlatmak düşer.  Giden yönetiminin icraatlarının  içindeki usulsüzlüklerin ( Bunlar günün ASKF yönetiminin iddiaları) yargıya taşınıp hesap sorulması ,bundan sonra olası usulsüzlükleri  önünün kesilip ,daha sorumlu icraat  yapılması adına doğrudur diye düşünüyorum. Bazı Medya organlarının ASKF Başkanının icraatlarını  görüntülememek gibi bir tavır almaları iddialarını espiri  yoluyla da  olsa basının önüne koyan Yaşar Zımba bu siteminde haklıdır. Beğenirsiniz  veya beğenmezsiniz Yaşar Zımba bu ilde futbolun sendikası olan ASKF nin başkanıdır.  Dedim ya Başkan Zımbayı  yukarda anlattığım nedenden ötürü çok can alıcı dinlemedim. Başkana naçizane  tavsiyem olsun, Espiri  yaparken ,Türk mutfağının önemli bir yüzü olan Espirili konuşmayı her platformda yapmayın. Bunu anlayan var anlamayan var. Gelin sin her yer de ,her platformda bu yoldan atacağınız adımlara dikkat edin. Sizi seven var , sevmeyen var. Sizi bilen var ,bilmeyen var. Unutma başkan sen bu ilde ASKF Başkanı olurken büyük engellerden geçtin. Kurulu bir düzeni  bozdun. Bundan sonra işine  bakarken, verdiğin sözleri hatırla ,o sözlerin altında kalma. Söz ,ikinci toplantıda seni daha can kulağı ile dinleyeceğim.

PAZARTESİ İZLENİMLERİ (3)

Pazartesi son durağım Adapazaısporun açılışı oldu. Bu durakta fazla kalmadım. Önce Teknik kadro futbolcularla , daha sonra yönetim konuştu Sezonun ilk çalışması Karaman tesislerine taşındı. Adapazarısporda gidenler var ,gelenle var. Söz veripte başka takıma gidip sonradan dekrar geriye dönmek isteyenler var. Adapazarı sporun  transfer dosyasında çok git geller var. O yüzden Mavi beyazlı ekibin  son halini görüp  ondan sonra onları futbol  kantarında tartmak istiyorum. Bu arada bu yoğunlukta Sakaryasporun  Kar tepedeki  ikinci maçına Mesut gitti ,ben gidemedim,haberiniz olsun. Eh nede se de  Amatörlük var.

 

 

Nazım Aktürk
Nazim Aktürkfutbol_hoca@hotmail.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.